ساخت بیوفیلتر برای حفاظت و تصفیه آب آشامیدنی از میکروسیستین

یک میکروبیولوژیست، گروهی از باکتری‌ها را در دریاچه ایری (Erie) شناسایی کرده است که میکروسیستین را کاهش می‌دهد و می‌تواند به طور طبیعی آب را تصفیه کند.
بحران آب تولدو در سال ۲۰۱۴، نیم میلیون نفر سکنه را به مدت سه روز از آب آشامیدنی سالم محروم کرد. دکتر جیسون هانتلی در دانشگاه تولدو، بر روی باکتری که موجب ذات الریه شد متمرکز شد.

پس از شکوفایی جلبکی در این دریاچه، این میکروبیولوژیست، پروژه‌های تحقیقاتی خود را با هدف قرار دادن میکروسیستین ادامه داد. هانتلی، استادیار دانشکده پزشکی و علوم زندگی، انگیزه خود را برای انجام این پروژه چنین بیان می‌کند: ” من اینجا زندگی می کنم و یک پسر جوان دارم. من سموم موجود در آب را نمی‌خواهم و متعهد به کمک به اداره تصفیه آب هستم که از مردم محافظت می‌کند”
آزمایشگاه تحقیقاتی هانتلی اخیرا به پیشرفت‌های عمده‌ای در ماموریت خود برای ساخت یک بیوفیلتر، دست یافته‌اند. این بیوفیلتر از باکتری دریاچه ایری برای حذف میکروسیستین ناشی از شکوفایی جلبکی از آب آشامیدنی، استفاده می‌کند که استفاده از کلر و دیگر مواد شیمیایی را کاهش یا حذف نموده است.
شکوفایی سیانوباکتری‌ها در آب‌های سطحی منجر به تولید سیانوتوکسین‌های خطرناکی مثل میکروسیستین می‌شود که مشکلات قابل توجهی از جمله سرطان کبد را به همراه دارد.
آزمایشگاه، از چندین رویکرد برای تایید نتایج از بین رفتن میکروسیستین، استفاده کرد که شامل طیف سنجی جرمی و تست ELISA – روش استاندارد برای اندازه گیری غلظت میکروسیستین در طول فصل شکوفایی جلبکی- است.
تیم هانتلی در حال توسعه و تست بیوفیلتر – فیلتر آبی حاوی باکتری‌های ویژه‌ای است که سموم میکروسیستین را از آب دریاچه به هنگام عبور از صافی، کاهش می‌دهند. هانتلی حق ثبت موقت این فناوری را دارا می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست