کتاب آشامیدنی

کتاب آشامیدنی، آب آشامیدنی سالم را تامین می‌کند.

The Drinkable Book provides safe drinking water

کتاب آشامیدنی راهنمای استفاده از آب آشامیدنی سالم است که صفحات را می توان  برید و به عنوان فیلترهای آب استفاده کرد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات جهان در حال توسعه ، دسترسی به آب آشامیدنی سالم و قابل‌اطمینان است. سازمان خیریه “آب” تمام انرژی خود را به تامین این نیازهای اساسی اختصاص می‌دهد. آخرین پروژه – که با آژانس خلاق DDB آمریکای شمالی توسعه یافت – به دنبال ترکیب آموزش با منابع واقعی است.

این کتاب که به آن کتاب ” (drinkable)” اطلاق می‌شود، انواع متنوعی از فن‌آوری‌ها را برای رسیدن به این هدف ترکیب می‌کند. در هر یک از صفحات پاره‌شده، نکات ایمنی آب به زبان‌های مختلف نوشته می‌شوند – اولین چاپ برای کنیا در نظر گرفته شده‌است، به زبان انگلیسی و سواحیلی منتشر شده و اطلاعات لازم را برای مردم در زمینه‌هایی که دسترسی به آموزش در مورد این موضوعات ممکن است پایین باشد، فراهم می‌کند.

هر کتاب در یک جعبه سه‌بعدی که به یک سینی فیلتراسیون تبدیل می‌شود، بسته‌بندی می‌شود.

زمانی که یکی از صفحات را پاره کردید و آن را در سینی قرار دهید، می‌توانید از آن برای فیلتر کردن آب استفاده کنید.

هر صفحه آغشته به نانوذرات نقره است (که رنگ نارنجی می‌دهد). این نانوذرات بطور کامل مانند یک فیلتر سنتی عمل نمی‌کنند. آن‌ها به جای اینکه یک مانع را تامین کنند، در واقع باکتری‌ها را در حین عبور از روی کاغذ را از بین می برند. وقتی آب عبور می‌کند، باکتری‌ها یون‌های نقره را جذب می‌کنند که باکتری‌ها را بکشند. این کتاب بیش از ۹۹ درصد از باکتری‌های مضر را می‌کشد

ثابت شده‌است که در از بین بردن باکتری‌ها که باعث بیماری‌هایی مانند وبا، E.coli و تیفوئید می‌شود موثر است این یک راه‌حل کاملی نیست – این کتاب نمی‌تواند جامدات یا مواد شیمیایی حل‌شده ناشی از ذخایر آب آلوده را حذف کند اما بسیار بهتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم به آن دسترسی دارند.

هر صفحه حاوی دو فیلتر است، و هر فیلتر می‌تواند برای تصفیه حدود ۱۰۰ لیتر آب، بسته به کاربرد، مورد استفاده قرار گیرد. این تیم در اواخر سال جاری آزمایش‌های می‌دانی انجام خواهد داد.

به این امید که سرمایه‌ای برای چاپ کامل به دست بیاورند. که  هدف عرضه تجاری  آن سال ۲۰۱۵ است.

منبع : https://www.cnet.com/news/drinkable-book-provides-safe-drinking-water/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست